Zima už se sice vzdala nadcházejícímu jaru, zvlášť po ránu je ale ještě poměrně chladno. Díky výkyvům teplot jsme náchylnější ke chřipce a nachlazení. Jak chránit sebe a své potomky, abychom se onemocnění co nejlépe ubránili? Základem je dostatek pohybu a vyvážená strava, ve které by měl být dostatek zeleniny a ovoce.
Výborný je zázvorový čaj s medem a citronem, který pomůže nejen při prevenci, ale i proti nastupujícímu nachlazení. Čím více zázvoru přidáte, tím silnější účinky bude čaj mít.
Kysané zelí zase slouží jako bohatý zdroj vitamínů. Bohaté je především na vitamín C, B, K, E, provitamín A, kyselinu listovou, draslík, železo, vápník, zinek, selen, vlákninu, bílkoviny a aminokyseliny. Pro pokrytí denní dávky vitamínu C stačí zkonzumovat 200 gramů denně.
V kuchyni si snadno připravíte zdravou svačinku v podobě silné česnečky nebo pomazánky z červené řepy a tvarohu s křenem. Křen je výborným pomocníkem při léčbě nachlazení a skvěle se doplňuje s červenou řepou, která v sobě ukrývá také řadu vitaminů.
Před bacily vás zaručeně ochrání i čerstvá ovocná šťáva, která je rozhodně zdravější než kupované džusy. Zkuste šťávu ze dvou mrkví, dvou j
ablek a pomeranče se špetkou zázvoru. Všechny ingredience vložte do odšťavňovače, přidejte špetku čerstvého pokrájeného zázvoru, rozmixujte a nechte vychladit.
Řešení se nabízí například také v podobě šumivých tablet Additiva Vitamin C 1 000 mg. Tento přípravek mohou užívat děti od tří let a je vhodný i pro starší osoby, sportovce nebo kuřáky. K dostání jsou tablety s příchutí citron a červený pomeranč.
Já se snažím jíst co nejvíce ovoce a zeleniny, nebo když cítím, že začínám být nemocná uvařím si horký nápoj Hotdrink od Dr. Weisse, je přímo na nachlazení a rýmu a vždycky mi pomohl, nemoc se kolikrát ani nerozšířila a pomalu ustupovala. Díky přírodnímu složení ho můžou právě i těhotné i diabetici.