Zdravá miminka mají od narození vyvinutý “šestý smysl” na to, kolik jídla potřebují a v případě, že přestanou mít hlad, přestanou také sát mléko. Nepravidelné kojení má velkou výhodu v tom, že se miminko nají jen v okamžiku, kdy mají hlad a tím snědí i menší porci jídla. takový způsob krmení má také své nevýhody. Maminky, které naučí své miminko kojit nepravidelně, musí potom také k němu vstávat za noc častěji. Krmit dítě na požádání není také správné proto, že se dítě naučí, že vše dostane jakmile bude chtít. Každá maminka by měla brát ohledy na potřeby svého miminka a krmit ho podle toho, zvláště potom by měla dodržovat pravidlo, jakmile bude mít dost, není vhodné jej dále do jídla nutit. U starších dětí je potom dobré stanovit pevný stravovací režim.
Dítě v kojeneckém věku by mělo být krmeno kdykoliv si řekne, ale ne na úkor maminky. Krmení se přizpůsobuje mnoha aspektům, jako je například růst nebo zdravotní stav. Rodiče musí zvážit pro a proti a popřemýšlet nad tím, co vlastně dítěti na jídlo dají. Jejich strava musí být také pestrá, aby mely děti veškeré látky, potřebné k jejich růstu a vývoji.
Je dobré od začátku omezit sladkosti, protože tato strava s “prázdnými kaloriemi” povede k další poptávce po jídlu a nastanou sklony k obezitě. V poslední řadě záleží také na fyzické aktivitě, protože čím méně se dítě pohybuje, tím více si musí dávat pozor na stravu.