Příjemná koupel ve vyhřáté koupelně uvolní vaše svaly, bolavá záda a píchání v boku. Můžete použít koupelový olej, který vaši kůži zvláční, ale i jeho příjemná vůně vám blahodárně působí na psychiku. Dejte si ale pozor na výběr etérického oleje, ne všechny mohou těhotné ženy používat. Pokud možno se koupejte pouze tehdy, jestliže je v bytě nebo domě ještě někdo jiný. V případě nevolnosti by vám pomohl z vany ven. Dávejte pozor při vystupování z vany, aby se vám neudělalo špatně nebo jste neuklouzla a neublížila si. Přeci jen zvětšující se bříško vám může činit potíže vylézt. V případě, že pociťujete stahy, špiníte, raději do vany nechoďte. Příliš teplá voda by mohla vyvolat předčasný porod.
Koupel by neměla být horká, teplota vody nesmí přesahovat 38*C. Délka koupele 15 – 20 minut. Horké koupele není vhodné provádět z důvodu možnosti poklesu krevního tlaku. Velké cévy se rozšíří, krevní tlak ještě více klesne a vám se při vstávání točí hlava. Dalším důvodem proč nevolit horkou koupel je možnost poškození dítěte. V ranném těhotenství probíhá tvorba orgánů dítěte.
Horké vířivé vany nebo parní koupele v lázních nebo hotelech, které používají i jiné osoby, byste v těhotenství měla vynechat. Chráníte se před mykotickými infekcemi jak nohou tak i pochvy.
Dopřejte si pohodu a odpočinek v příjemně teplé vaně.
Zdroj: R. Huch, Šťastné těhotenství od A do Z, Grada, 2007