Těhotenství je pro každou ženu obdobím plným očekávání. Jenže některá žena kvůli těšení a různým přípravám zanedbává sama sebe a zapomíná, že relaxace a regenerace jsou pro její tělo a mysl velmi důležité. Zvlášť proto, že těhotenství s sebou přináší řadu fyzických, ale hlavně psychických změn, se kterými se nastávající maminka musí umět vyrovnat. Díky důkladné péči o tělo jsou potom u žen poporodní deprese téměř neznámé. Je proto důležité se regeneraci a uvolnění věnovat a problémy se budou objevovat jenom zřídka.
Nejstarší léčebné techniky, které blahodárně působí na celý organismus jsou masáže. Pomáhají uvolňovat svaly a klouby, navozují příjemné pocity a uvolňují od bolestí. Zbavují tělo napětí a únavy a dochází také k lepšímu průtoku krve. Také celkově posiluje organismus.
Nejznámější masáže jsou těhotenská a poporodní masáž. Tyto masáže provádí salon SABAI a asi k údivu více žen jsou zde speciálně vyškolené terapeutky z Thajska, s dlouholetými zkušenostmi v oblasti masáží. Také prošly řadou zahraničních lázeňských a rehabilitačních zařízení.
“Premamma” (těhotenská masáž). Jedná se o relaxační, uvolňující masáž pro nastávající maminky (od ukončeného třetího měsíce těhotenství ). Jsou hlavně prevencí proti striím. Pomáhají také zbavit bolestí hlavy a bederní oblasti páteře. K odstranění zablokování se používají nahřáté bylinné balíčky. Ženy si mohou vybrat z různých přírodních olejů, včetně panenského oleje, který je právě nejvhodnější na odstranění strií. V průběhu těhotenství se doporučuje kůži v oblasti břicha a stehen pravidelně ošetřovat panenským kokosovým olejem.
“Herbal spirit” (poporodní masáž). Tato masáž je šetrná k unaveným svalům, eliminuje otoky a zadržovanou vodu a napomáhá správné činnosti lymfatického systému. Jedná se o zahřívací masáž, při které je tělo masírováno kombinací param pudru a param oleje, který je namíchám ze speciální směsi bylin. Masáž pro její detoxikační účely je dobré absolvovat již v prvních týdnech po přirozeném porodu. V případě “císařského řezu” je nutno masáž konzultovat s ošetřujícím lékařem.
Citace literatury:
Časopis Maminka, Sabai – asijská péče v evropských podmínkách, srpen 2011, str. 123.