Každé těhotenství je rozděleno na tři třetiny, které nazýváme trimestry.
První trimestr probíhá od prvního do třináctého týdne těhotenství. U ženy dochází ke zvýšení množství estrogenu, kolísání krevního tlaku, kolikrát k jeho zvýšení i v klidu, zvyšuje se únava a občas se objeví i ranní nevolnost. Také se zvyšuje riziko přehřátí plodu, protože tělesná teplota se zvýší až o 0,6 stupňů Celsia, proto je třeba se nedoporučuje návštěvy sauny, práce v horku, delší namáhavé cvičení, ale naopak je vhodné lehce posilovat svaly, které jsou důležité pro porod. Zvětšuje se děloha, zvětšují a napínají prsy.
Druhý trimestr probíhá od čtrnáctého do sedmadvacátého týdne těhotenství. Mění se postava ženy matky, zvětšuje se bříško, močení je častější, protože se zvyšuje tlak dělohy na močový měchýř, hlásí se bolesti zad, mohou se objevit otoky nohou a kloubů. Vhodné jsou cviky pro správné dýchání a držení těla.
Třetí trimestr probíhá od osmadvacátého do čtyřicátého týdne těhotenství. Podstatně se zvyšuje únava, dochází ke zhoršení krevního oběhu i celkové pohyblivosti, prsa mohou začít produkovat mlezivo, což je prvotní mléko. Bolesti zad jsou častější, otoky dolních, někdy i horních končetin, se mohou zvýšit. Je třeba se zaměřit na nácvik dýchací techniky, udržovat kondici pravidelnými procházkami, aby jste dospěly k dobrému průběhu porodu.