Každá žena v období těhotenství by měla spát hlavně pravidelně. Večer by měla usínat před jedenáctou a spát minimálně osm hodin. Ani odpolední kratší spánek není na závadu, ale aby zase neovlivnil večerní spaní. Od druhé poloviny gravidity není jíž vhodná poloha na zádech, protože tlakem zvětšující se dělohy na dolní dutou žílu se snižuje návrat žilní krve do srdce, dochází k syndromu z nízkého tlaku a žena pociťuje nevolnost a může dojít i až ke ztrátě vědomí. Nevhodnost polohy na břiše je samozřejmá. Spěte na levé straně, krev dobře cirkuluje a dostává se k plodu i k Vašim ledvinám.
Je normální, že se spánek v tomto období výrazně zhorší. Bude se Vám lépe spát, když dodržíte některé z následujících zásad pro dobré spaní. V průběhu dne hodně pijte a příjem tekutin ukončete než se vypravíte do postele. Najděte si své cvičení a provozujte jej pravidelně. Uděláte něco pro své zdraví jako je zlepšení krevní cirkulace a omezujete potom noční křeče nohou. Necvičte ve druhé polovině dne, protože cvičení zvyšuje hladinu adrenalinu a výsledkem může být noční nespavost. Nedržte v sobě starosti, které máte. Nejlepší je, jestli máte přítelkyni, se kterou si vše vyříkáte navzájem a uleví se Vám. Snažte se v tomto období vybudovat příjemnou večerní rutinu, která Vás připraví na spánek. Může to být dobrá kniha, pro někoho masáž od manžela nebo horká sprcha. Uvolníte se a lépe se Vám usne. Samozřejmostí je úplné vyřazení alkoholu a kofeinu z jídelníčku.
Jestliže ji delší dobu máte problémy s nočním spánkem, navštivte svého lékaře, protože nedostatek spánku má vliv nejen na zdraví Vaše, ale i dítěte.