Vnitřní život a s tím naše myšlenky dělají hodně a je dobré, když má každý ve vlastním vnitřním životě uklizeno. Jen tak se vám budou vyhýbat i nemoci. A pokud jste těhotná nebo máte malé miminko, tím spíš by jste měla mít jen samé pozitivní myšlenky. Už malé miminko vám může dát najevo, na jaké vlně jste naladěná.
Malé miminko se na ostatní lidi buď směje nebo pláče. Pokud si nad jeho postýlku skloní někdo, kdo nemá k dětem vztah, tak miminko to pozná v podobě blížícího se hustého tmavého mraku, kterého se samo bojí a začne okamžitě plakat. Stalo se vám to někdy? Vzpomínám si, když bylo naše robátko ještě miminkem a chtěla si ho pochovat známá, která děti moc nemusí a na první místě měla jen kariéru, tak začal okamžitě plakat, sotva na něj jen sáhla. Zatímco u babičky, která k němu vzhlíží s opravdovou láskou, se moc rád choval a stále chová. Něco co na tom asi bude.
Novorozenec ještě nemá vyvinutý rozum, nezná materiální svět, svůj mozek využívá jen k pozorování okolí a toho, co se kolem něho děje. Má-li okolo sebe hodné, láskyplné lidi, je samo spokojené. Můžete si tak otestovat, co vyzařujete, podle toho jakou má miminko ve vaší přítomnosti náladu.
Svým vyzařováním ovlivňujete i zdraví vašeho miminka. Na zdravotní stav miminka má vliv i těhotenství a následně porod. Dítě má natrvalo těsnou vazbu na matku už v břišku matky a matka každou svou myšlenkou a činem v době svého těhotenství, u porodu, kojení a i v dalších letech ovlivňuje budoucí vývoj svého dítěte.
Nastávající maminka by měla prožít těhotenství v klidu, v pohodě, měla by se dobře a kvalitně stravovat a měla by spontánně vyzařovat láskou a vnitřním pokojem, jen tak se jí budou vyhýbat zdravotní těhotenské problémy a svým radostným spontánním vyzařováním si ovlivní i svůj vlastní porod.
Jestliže dítě není chtěné nebo matka v sobě nese myšlenku, že dítě sice nechtěla, ale těší se na něho, riskuje, že bude mít obtížnější porod a i na miminko se pak můžou lepit nemoci. Proto věřte, že vše ve vaší budoucnosti a v budoucnosti budoucího miminka bude vše dobré, už svou vírou dáváte ještě nenarozenému dětátku znát, že život, který ho potká, bude mít štastný. V opačném případě, pokud trpíte v těhotenství strachem, špatně se stravujete, holdujete neřeštem, kouření, apod. vaše narozené miminko pak může mít třeba slabší imunitu.
Bez nového života by vývoj na naší planetě skončil. Lidé by vymřeli a vymřeli by i zvířata a rostliny. Představte si život jako zahradu. Na kytičky svítí sluníčko, prší, padá sníh. Podobně je to s miminkem. Je to jako květina, o kterou se starají dva zahradníci-rodiče. Osobním kladným příkladem miminko přinese úrodu. Pokud nevyrůstá v harmonické rodině, zasáhne ho plevel-křik dospělých, hádky, urážky, apod. Kytičce (dítěti) tak chybí živiny (láska) a vadne (dítě onemocní). Pokud se tedy o kytičku na zahrádce dobře staráte (dáváte ji lásku, radost a chuť do života) kytička vás odmění nádhernou vizáží svých květů (dítě je veselé a zdravé). A veselé a zdravé dítě je přeci tou nejkrásnější odměnou!
Zdroj: Miroslav Hrabica: Co nám tělo říká anebo po stopách nemoci
Foto: Silvie Valoušková, www.silvievalouskova.cz