Pokud se ráda necháváte masírovat a jste nyní těhotná, můžete v masážích pokračovat, ale měla by jste zvolit jen masáže vhodné pro těhotné. Klasická masáž se od té těhotenské masáže liší. Nevhodná je thajská masáž nebo různá detoxikační masáž, kde se uvolňují toxické látky, které po té přecházejí k miminku. Proto buďte ve výběru masáží opatrná.
Při masírování by jste měla ležet na boku. Jako první je dobré masírovat záda, nejdřív jednu stranu, pak druhou, na druhém boku. Po té by jste si měla lehnout a postupně by se vám měly masírovat nohy, které mají tendenci natékat a vy si s rostoucím bříškem na nohy sama nedosáhnete.
Masírování v oblasti přední linie stehen a lýtek hladkým a plynulým tahem pomáhá jako prevence křečových žil, působí na krevní oběh a otoky.
Mezi jiné masáže patří reflexní masáž chodidel, která by se v těhotenství moc dělat neměla, jen jemně masírovat plosky nohou ke kotníkům, což má vliv na napětí dolních končetin i otoky.
Partner vám může jemně masírovat vaše bříško. Měl by vás jen jemně hladit a pohybovat se prstem ve směru hodinových ručiček. Asi 6 týdnu před termínem porodem by jste si měla masírovat krouživým pohybem hráz nejlépe se lněným olejem, večer po koupeli jako prevenci jejího nástřihu.
Těhotenská masáž se nedoporučuje v prvním trimestru těhotenství. Masírování se vyhněte pokud máte problémy s tlakem.Využít můžete vonné oleje, ale nepoužívejte například cedrové dřevo, hřebíček, kafr, mátu nebo kmín. Pokud chcete éterický olej použít, vybírejte pečlivě a zjistěte si, zda je v těhotenství vhodný. Je spoustu druhů olejů, které by vám moc neprospěly. Nejlépe poznáte čichem, který olej bude pro vás ten pravý, protože hormonální změny čich ovlivňují. Po správně provedené masáži by jste měla cítit úlevu.