- Žaludeční nevolnost – nejčastěji ráno, někdy však v jakoukoli dobu. Ve 4.měsíci těhotenství se žaludeční potíže většinou samy ztratí.
- Slabost a závrať se vyskytují pouze zřídka. Příčinou bývá hlavně špatný vzduch například v dopravním prostředku nebo na pracovišti. Proto je dobré často větrat. Zde chci zdůraznit, že slabost a závrať mohou být příznakem skutečného onemocnění a proto je důležité, aby se žena poradila se svým lékařem.
- Časté močení – močový měchýř je dělohou vysouván vzhůru, sliznice odvodných močových cest jsou překrvené a napětí hladkých svalových vláken je nižší.
- Zvětšující se prsy – Je to způsobeno tím, že se v nich ukládá další tuková tkáň a rozmnožuje se i tkáň mléčných žláz. Od raného stadia těhotenství se v mléčných žlázách vytváří mlezivo (kolostrum). To se po porodu, působením prolaktinu z hypofýzy, změní na tvorbu mléka.
- Pajizévky – mohou se objevit v druhé polovině těhotenství. Jsou to malé růžově zbarvené proužky, které se objevují na kůži břicha, stehen a prsů. Důvodem vzniku je rozpínání kůže a vyšší působení hormonu kortizonu, který je uložen v nadledvinách.
- Křeče v lýtkách – mohou se objevit v druhé polovině těhotenství například při protahování nebo nás vyruší i ze spánku. Příčinou může být nedokrevnost svalů nohy, nedostatek vitamínů ze skupiny H nebo snížený obsah vápníku v krvi. Pokud křeče přetrvávají, je opět nutné poradit se s lékařem.
- Hemeroidy – Vyvolává je jednak zvýšené množství krve, které koluje v žilách a snížená pružnost žilních stěn. Účinným prostředkem proti jejich tvoření je poloha v leže se zdviženýma nohama., pod než položíme deku, nebo je opřeme lýtky o stoličku. Tuto polohu je doporučeno provádět každý večer po dobu 15 minut.
- Pigment – kožní barvivo se zvýšeně ukládá na kůži ve střední části břicha a v krajině pupku a na dvorcích prsních bradavek. Může se stát, že se toto zbarvení objeví i na kůži obličeje. Během šesti týdnů po porodu se zbarvení kůže samo ztratí.
- Diastáza – u 30 % žen se povrchové svaly ve středu břicha mohou během těhotenství rozestoupit. Je to způsobeno tím, že břišní svaly u těchto žen jsou krátké a obtížně se přizpůsobují rozpínání břicha, ke kterému během těhotenství dochází. Rozestup není bolestivý, může být nepatrný, ale zároveň může dosáhnout rozměru 10-13 cm. Diastázu můžeme napravit nebo alespoň minimalizovat. To umožní čtyřem párům břišních svalů vykonávat jejich práci – tedy sloužit jako podpora vnitřních orgánů a stabilizátor páteře, a tím také předcházet bolestem v zádech .