Čas od času se objevuje otázka, jestli není pro těhotnou ženu nebezpečné používání bezpečnostního pásu. Odpověď, kterou dávají odborníci je jednoznačná. Bezpečnostní pás není pro těhotnou ženu, respektive pro děťátko v žádném případě nebezpečný. Potvrzují to tragédie, které se odehrávají na našich silnicích. Nebezpečí hrozí, pokud nejste připoutáni. Bezpečnostní pás zachraňuje životy, a pokud při dopravní nehodě došlo k poškození plodu, bylo to následkem celkového nárazu a s tím souvisejících věcí jako je například deformace vozu, nikoli působením pásu samotného.
Důležitý je způsob zapásání. Je však velmi důležité, jakým způsobem je těhotná žena zapásaná. Spodní popruh tříbodového bezpečnostního pásu musí probíhat co nehlouběji pod břichem. Šikmo nahoru vedoucí popruh musí směřovat stranou vedle břicha a procházet mezi prsy. Spodní část pásu se nikdy nesmí dostat do takové polohy, aby přecházela přes bříško maminky, v takovém případě by totiž mohlo dojít k poškození plodu. Pokud je v autě airbag, sedadlo by mělo být posunuté co nejvíc dozadu a opěradlo postaveno co nejvíc zpříma.
Část dotazovaných žen si stěžuje na nepohodlí způsobené používáním pásu. Jde především o situaci, kdy se pás posouvá nahoru po břiše namísto toho, aby zůstal obepnutý kolem boků. Pás poté dře a tlačí na břicho. Ostatně podle odborníků by ženy ve vysokém stupni těhotenství už raději neměly řídit, protože volant představuje pro nenarozené dítě největší riziko.