V tomto článku jsem se rozhodla seznámit čtenáře s interrupcí. Někdo ji odsuzuje, někdo to bere jako řešení v bezvýchodné situaci. Interrupce, nebo-li umělé přepušení těhotenství, umělý potrat, jak kdo chce. Říkejte tomu jak chcete, ale ve všech případech jde o záměrné přerušení těhotenství pomocí chirurgického zákroku. V dnešní době jde o velmi diskutovanou věc. Někdo je pro a někdo zase proti, jde vlastně o smrt někoho, kdo se nemůže nijakým způsobem bránit. Ale podívejme se na to i z té druhé stránky, je to vlastě vyřešení nějaké vážné situace, někdo buď dítě ještě nechce nebo z nějakého důvodu nemůže v tu či danou dobu mít. Interrupce se provádí nejpozději do dvanáctého týdne těhotenství. Lze ji provézt i v pozdějším stádiu těhotenství, ale jen ze zdravotních důvodů dítěte (různé druhy postižení) či matky. O zákrok je nutné požádat svého gynekologa, který vás se žádostí o zákrok pošle k vašemu praktickému lékaři či rovnou k internistovi, který provede předoperační vyšetření. Po tomto vyšetření je třeba domluvit si termín zákroku. Cena celého potratu se pohybuje kolem 3500 Kč (musíme však počítat i s vyššími výdaji).
Zákrok se provádí většinou ráno, žena podstupující interrupci musí totiž přijít nalačno. K zákroku se většinou provádí celková anestézie. Vše pak dospíte na pokoji a pokud vše probíhalo bez problémů je žena většinou k večeru propuštěna s neschopenkou.
Po interrupci je potřeba z hygienických důvodů vynechat sex cca šest týdnů. V dnešní době by se ani po zákroku již neměly objevit žádné problémy.